Alegeri studenti reprezentanti in cadrul consiliului facultatii si al senatului universitatii

In urma procesului de votare desfasurat astazi, 10.01.2020 in intervalul orar 9:00-20:00, cu un numar total de votanti de: 342 de studenti, masteranzi si doctoranzi, s-a ajuns la urmatoarele rezultate:

Pentru Consiliul Facultății de Medicină, linia română:

Nume Prenume Nr de voturi
Cotoi Paul Sorin   34
Chiș Rafael Florin   29
Mocanu Andreea   35
Manea Andrei   41
Filip Ruxandra   37
Dobrin Ana   26
Chisalita Victor   39
Mutu Cosmin Constantin   29
Maros Gianluca   46
Cadar Ana – Elena   29

Pentru Consiliul Facultății de Medicină, linia maghiară:

Nume Prenume Nr de voturi
Marton László   40
Tőkés Nikolett   24
Pál Endre-Csaba   28
Mátyás Botond   31
László Nimród   30
Andrea Alexandru   22

Pentru Consiliul Facultății de Medicină , linia engleză

Nume Prenume Nr de voturi
Taranu-Ternstrom Cezara Alida   111
Lechsner Patrick   143
Streza Maria-Alexandra   150
Balan Maria-Antonia   111
Horvath Lukas   71

Pentru Consiliul Facultății de Medicină Dentară, linia română

Nume Prenume Nr de voturi
Iconaru Raluca-Alexandra   11
Stătescu Bianca-Teodora   4

Pentru Consiliul Facultății de Medicină Dentară, linia maghiară

Nume Prenume Nr de voturi
Szabó Norbert   5

Pentru Consiliul Facultății de Medicină Dentară, linia engleză

Nume Prenume Nr de voturi
Suciu Ilinca-Elena   14

Pentru Consiliul Facultății de Farmacie, linia română

Nume Prenume Nr de voturi
Trif Anca   16
Atudosiei Alexandru   17

Pentru Consiliul Facultății de Farmacie, linia maghiară

Nume Prenume Nr de voturi
Simion Orsolya   5
Nagy Miklós   4

Pentru Consiliul Facultății de Inginerie, linia română

Nume Prenume Nr de voturi
Suciu Dorin   25

Pentru Senatul Universității, din partea Facultății de Medicină, linia română

Nume: Prenume: Nr de voturi
Cotoi Paul Sorin   33
Chiș Rafael Florin   36
Mocanu Andreea   33
Manea Andrei   41
Filip Ruxandra   39
Dragomir Andrei-Călin   39

Pentru Senatul Universității, din partea Facultății de Medicină, linia maghiară

Nume: Prenume: Nr de voturi
Marton László   31
Tőkés Nikolett   3
Pál Endre-Csaba   9
Mátyás Botond   19
László Nimród   18
Andrea Alexandru   16

Pentru Senatul Universității, din partea Facultății de Medicină, linia engleză

Nume: Prenume: Nr de voturi
Taranu-Ternstrom Cezara Alida   139
Benedek Bianka Krisztina   59
Oprean-Maller Bianca   119

Pentru Senatul Universității, din partea Facultății de Medicină Dentară, linia română

Nume: Prenume: Nr de voturi
Iconaru Raluca-Alexandra   11

Pentru Senatul Universității, din partea Facultății de Medicină Dentară, linia maghiară

Nume: Prenume: Nr de voturi
Molnár Dávid – Márk   5

Pentru Senatul Universității, din partea Facultății de Medicină Dentară, linia engleză

Nume: Prenume: Nr de voturi
Suciu Ilinca-Elena   14

Pentru Senatul Universității, din partea Facultății de Farmacie, linia română

Nume: Prenume: Nr de voturi
Trif Anca   24

Pentru Senatul Universității, din partea Facultății de Farmacie, linia maghiară

Nume: Prenume: Nr de voturi
Simion Orsolya   7

Pentru Senatul Universității, din partea Facultății de Inginerie, linia română

Nume: Prenume: Nr de voturi
Andronic Gabriela   5
Trestian Radu-George   11

Pentru Senatul Universității, din partea Facultății de Economie și Drept, linia română

Nume: Prenume: Nr de voturi
Moldovan Maria-Diana   4

Pentru Senatul Universității, din partea Facultății de Științe și Litere, linia română

Nume: Prenume: Nr de voturi
Todoran Vlad-Bogdan   6

Pentru Senatul Universității, din partea ciclului de studii de Masterat

Nume: Prenume: Nr de voturi
Toma Camelia-Maria   3

Pentru Senatul Universității, din partea IOSUD

Nume: Prenume: Nr de voturi
Cocuz Iuliu-Gabriel   5

Consiliul facultății va fi format din următorii studenți:

– din partea facultății de farmacie, linia de predare maghiară: Simion Orsolya; Nagy Miklós;

– din partea facultății de farmacie, linia de predare română: Trif Anca; Atudosiei Alexandru;

– din partea facultății de medicină dentară, linia de predare engleză: Suciu Ilinca-Elena;

– din partea facultății de medicină dentară, linia de predare maghiară : Szabó Norbert;

– din partea facultății de medicină dentară, linia de predare română : Iconaru Raluca-Alexandra; Stătescu Bianca-Teodora;

– din partea facultății de medicină, linia de predare engleză: Taranu-Ternstrom Cezara Alida; Lechsner Patrick; Streza Maria-Alexandra; Balan Maria-Antonia;

– din partea facultății de medicină, linia de predare maghiară: Marton László; Tőkés Nikolett; Pál Endre-Csaba; Mátyás Botond; László Nimród;

– din partea facultății de medicină, linia de predare română: Cotoi Paul Sorin; Chiș Rafael Florin; Mocanu Andreea; Manea Andrei; Filip Ruxandra; Dobrin Ana; Chisăliță Victor; Mutu Cosmin Constantin; Maros Gianluca; Cadar Ana – Elena;

-din partea facultății de inginerie și tehnologia infomației: Suciu Dorin.

Senatul Universității va fi format din următorii studenți senatori:

-din partea facultății de economie si drept: Moldovan Maria-Diana;

-din partea facultății de farmacie, linia de predare maghiară: Simion Orsolya;

-din partea facultății de farmacie, linia de predare română: Trif Anca;

-din partea facultății de medicină dentară, linia de predare engleză: Suciu Ilinca-Elena;

-din partea facultății de medicină dentară, linia de predare română: Iconaru Raluca-Alexandra;

-din partea facultății de medicină dentară, linia de predare maghiară: Molnár Dávid – Márk;

-din partea facultății de medicină, linia de predare engleză: Taranu-Ternstrom Cezara Alida; Oprean-Maller Bianca;

-din partea facultății de medicină, linia de predare maghiară: Marton László; Mátyás Botond;

-din partea facultății de medicină, linia de predare română: Cotoi Paul Sorin; Chiș Rafael Florin; Mocanu Andreea; Manea Andrei; Filip Ruxandra; Dragomir Andrei-Călin;

-din partea facultații de inginerie și tehnologia informației: Trestian Radu George

-din partea facultății de științe și litere: Todoran Vlad-Bogdan;

-din partea IOSUD: Cocuz Iuliu-Gabriel;

-din parte IOSUM: Toma Camelia-Maria.

Pentru consiliul facultății sunt vacante următoarele locuri:

  • 3 locuri din partea facultății de inginerie și tehnologia informației
  • 4 locuri din partea facultății de economie si drept
  • 4 locuri din partea facultății de științe și litere

Contestațiile se fac pana maine, 11.01.2020, ora 12:00 la sediul Ligii Studenților din Tîrgu Mureș, sau la adresa de email: candidaturi@lstgm.ro

Leave a Reply